Bo przecież trwa noc długich noży, choć dziennym się maskuje światłem!
 
IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin forum

Go down 
AutorWiadomość
Klara
Administrator


Liczba postów : 12

PisanieTemat: Regulamin forum   Nie Lut 16, 2014 11:05 pm

1. Postanowienia ogólne
1.1. Forum
Widerstand to forum RPG inspirowane mangą Hidekaza Himaruyi Hetalia, osadzone w realiach drugiej wojny światowej. Celem tego forum nie jest propagowanie ideologii totalitarnej ani nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, wyznaniowym ani żadnym innym. Gracze prezentujący jedną z wyżej wymienionych postaw zostaną dyscyplinarnie usunięci z portalu.
1.2. Postacie
Dopuszcza się granie personifikacjami państw, nacji i regionów z obrębu kontynentu europejskiego, a także postaciami historycznymi żyjącymi w danej epoce. Wykluczone jest granie państwami znajdującymi się na innych kontynentach, starożytnymi, wersjami żeńskimi postaci kanonicznych oraz miastami nieposiadającymi wyraźnej autonomii. W wypadku niejasności decyzję podejmuje administrator lub Mistrz Gry sprawdzający kartę postaci. Nick to nazwa państwa (lub czymkolwiek tam jesteście) w języku polskim.
1.3. Multikonta
Ilość dozwolonych kont prowadzonych przez danego gracza wynosi dwa. Dodatkowe, trzecie konto multi jest zarezerwowane dla graczy szczególnie zasłużonych dla forum (np. jeden z założycieli) bądź wyjątkowo aktywnych fabularnie. Ustawa nie przewiduje możliwości posiadania czwartego konta.
1.4. Język
Na forum posługujemy się poprawną polszczyzną (to znaczy przestrzegamy zasad ortografii, interpunkcji i stylistyki). Każdy z nas jest człowiekiem i ma prawo do błędów, jeżeli jednak masz duże problemy z podstawowymi zasadami pisowni, radzimy używać przeglądarki z opcją sprawdzania pisowni. Ponadto niemile widziane jest pisanie kolorową czcionką w postach. Wstawki z innych języków nie są zabronione, a wręcz przeciwnie.
1.5. Avatar
Emblemat/avatar to zwyczajowa nazwa określająca niewielki obrazek w profilu, przedstawiający odgrywaną postać. Z uwagi na charakter forum awatar powinien być zgodny z realiami gry. Może on być rysunkiem, kadrem anime lub zdjęciem (w przypadku postaci historycznych). Maksymalny rozmiar awatara to 250x400 pikseli. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany awatara użytkownika, jeżeli zostanie on uznany za sprzeczny z odgrywanymi realiami, niezgodny z opisem postaci lub zwyczajnie będzie zbyt duży. Podobnie w przypadku podpisów.


2. Pisanie fabularne

2.1. Wiarygodność historyczna
Żaden z nas nie jest profesorem historii, należy jednak utrzymywać rozgrywkę w klimacie realiów drugiej wojny światowej. Za nieistotne dla przebiegu fabuły błędy chłostać nie zamierzamy, jednak internet, statki kosmiczne, smartfony i im podobne przedmioty charakterystyczne dla XXI wieku są zabronione. W rozgrywkach zasadniczo nie powinny występować postaci z książek, filmów, gier itp., które nie są bezpośrednio związane z drugą wojną światową. Wszelkie odstępstwa od realiów dopuszcza się tylko w dziale Die Welt der Träume. Naszą rolą nie jest jednak odgrywanie dokładnie tego, co się naprawdę wydarzyło – byłoby to nudne, prawda? Decyzje graczy mają wpływ na dalszy przebieg wojny.
2.2.  Miejsce akcji
Do Waszej dyspozycji pozostawiamy większość kontynentów, bliżej nieokreślone, neutralne Miasto oraz tzw. Świat Marzeń, w obrębie którego możecie przenieść się w dowolne miejsce. To wystarczająco dużo, prawda?
2.3.  Przebieg fabuły
Pisanie fabularne może przyjąć formę rozgrywek moderowanych lub wolnych. Sesje moderowane pisane są pod wodzą Mistrza Gry, sterującego przebiegiem wydarzeń i wcielającego się w bohaterów niezależnych. Rozgrywki wolne odbywają się bez udziału MG. Są nimi na przykład rozmowy postaci, spotkania towarzyskie i im podobne. Wydarzenia kluczowe dla fabuły muszą być ogrywane przy chociażby szczątkowej obecności MG. Rozgrywka jest prowadzona na zasadzie tzw. questów lub zadań (mogą nimi być na przykład przechwycenie informacji, rozmowa z inną postacią, przekonanie jej do swoich racji i tak dalej, i tak dalej). Ilość wykonanych questów przez postać jest jednym z czynników decydującym o powodzeniu akcji (na przykład zauważeniu dodatkowych szczegółów, trafieniu w kogoś itd.). Zadania mogą przyjąć formę zarówno rozgrywek moderowanych, jak i wolnych. Treść questu jest przekazywana graczowi przez Mistrza Gry w wiadomości prywatnej. Odrzucanie zadań równa się porażce w ich wykonaniu, co skutkuje zmniejszeniem skuteczności postaci. Obowiązuje zakaz wyznaczania zadań samemu sobie.
2.4. Posty
O tym, że posty powinny być pisane w sposób zrozumiały i spójny, nie trzeba chyba nawet wspominać (mamy taką nadzieję!). W pierwszym poście każdego wątku powinien znaleźć się opis miejsca akcji, w formie słownej lub obrazkowej. Opis tekstowy powinien być w miarę możliwości szczegółowy. Posty zawierające istotne błędy, krótsze niż pięć zdań lub absurdalne będą edytowane przez administrację – radzimy mieć się na baczności, bo to jedno dopisane przez kreatywnego moderatora zdanie może całkowicie zmienić sens postu. I kto to potem odkręci? Mistrz Gry ma prawo zakończyć rozgrywkę bez uprzedzenia, jeżeli żaden z biorących w niej udział graczy nie napisał ani jednego postu przez dłużej niż miesiąc. Opuszczenie tematu przez postać jest sygnalizowane wstawieniem na końcu „[zt]”. Pisanie w kilku tematach w tym samym czasie jest dozwolone, o ile nie stoi to w sprzeczności z możliwościami użytkownika.
2.5. Cenzura
Sceny erotyczne oraz brutalne podlegają cenzurze. Najlepszym sposobem cenzurowania niektórych treści jest ukrycie ich w kodzie [ spoiler ][/ spoiler ](pisane bez spacji). Poza tym należy to wyraźnie zaznaczyć na początku tematu.
2.6. Chatbox
Chatbox to miejsce na luźne, dynamiczne rozgrywki, niemające wpływu na fabułę. Bitwy, dyskusje, mordowanie ludzi i inne tego typu wydarzenia muszą zostać powtórzone w tematach, inaczej nie liczą się one w rozgrywce. Na chatboxie dopuszcza się nieograniczone zmiany w formy fem!, male!, chibi! i im podobne, obowiązują one jednak tylko tam, nigdzie indziej. Tutaj odbywają się również eventy – zapowiedziane i niezapowiedziane.
2.7. Karty Postaci
Każda postać, zanim zacznie udzielać się w tematach, musi mieć napisaną i zaakceptowaną przez jednego z administratorów Kartę Postaci. Każdy ma dwa tygodnie od rejestracji na jej napisanie i umieszczenie na forum – po upływie tego czasu konto zostaje skasowane. Przed oddaniem karty można grać na chatboxie. Administracja zastrzega sobie prawo do odrzucenia Karty Postaci, która jest niezgodna z historią państwa, zawiera braki, błędy merytoryczne lub jest za krótka.
2.8. Dział Die Welt der Träume
Jest to jedyna część forum, w której dozwolone jest granie inną postacią, w innych czasach, miejscu, innymi słowy – w dowolnie ustalonych realiach. Chęć przeprowadzenia rozgrywki moderowanej w tym dziale należy zgłosić Mistrzowi Gry. Jego nadzór nie jest jednak obowiązkowy, jako że pisane tutaj sesje nie łączą się z fabułą ogólną.


3. Inne

3.1. Rozwiązywanie problemów
Kwestie wątpliwe rozwiązywane są przez administratora lub Mistrza Gry. Jeżeli użytkownik nie zgadza się z tym werdyktem, może odwołać się do ogółu Administracji, który podejmuje decyzję większością głosów. W wypadku konieczności natychmiastowego podjęcia decyzji, głosowanie odbywa się wśród administratorów obecnych na forum. Użytkownicy łamiący regulamin mogą zostać ukarani upomnieniem słownym, karą dla postaci, banem, odebraniem postaci lub, w najcięższych przypadkach, dyscyplinarnym usunięciem użytkownika z forum. W wypadku nieprzestrzegania regulaminu przez administratora karą może być również odebranie uprawnień.
3.2. Utrata postaci
W wypadku niezgłoszonej wcześniej nieobecności gracza przez czas dłuższy niż miesiąc, postać może zostać mu odebrana i przekazana innemu graczowi lub skasowana (w przypadku postaci OC).
3.3. Istnienie regulaminu
Jeżeli przeczytałeś regulamin (albo przynajmniej go przejrzałeś, niech Ci będzie), napisz na końcu karty postaci, jaki kolor skarpetek masz dzisiaj na sobie. Jeżeli nie masz skarpetek, również to napisz. Gdyby nie było to konieczne, nie napisalibyśmy tego regulaminu i nie wymagali jego przestrzegania. Przepraszamy.
3.4 Zmiany regulaminu
Administracja zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie oraz do informowania o nich użytkowników. Tak naprawdę to my nie jesteśmy aż tak straszni, tylko pozujemy na takich.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 17.02.2014.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://widerstand.forumpl.net
 
Regulamin forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Widerstand Hetalia RPG :: 
 :: Dokumenty
-
Skocz do: